Spotkanie z Andrzejem Mellerem

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Andrzejem Mellerem – dziennikarzem, reporterem wojennym, podróżnikiem, prywatnie bratem dziennikarza i prezentera telewizyjnego Marcina Mellera.

Od 17 roku życia stale w drodze. Poza Polską spędził ponad 10 lat.  Wędrówki rozpoczął od Syberii i rosyjskiego Dalekiego Wschodu, potem przez lata pisał reportaże z Kaukazu, Indii, Iranu, Afganistanu, Sri Lanki, Azji Południowo Wschodniej i arabskiej wiosny w Afryce Północnej. Trzy lata mieszkał z żoną w wietnamskiej wiosce rybackiej Mui Ne. Na Focus TV prowadził program “Prepersi – gotowi na wszystko”.

Autor książek reporterskich: Miraż. Trzy lata w Azji, Zenga Zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki oraz najnowszej Czołem, nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie (premiera: czerwiec 2016), z promocją której połączone będzie bydgoskie spotkanie.

Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru od 16.01.2017, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki). Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie dofinansowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki przez Instytut Książki.