Andrzej Wajda 40/90 – wystawa plenerowa

22/09/2017 - 12/10/2017 -18:00

9 października to data pierwszej rocznicy śmierci Andrzeja Wajdy. W tym czasie wystawa „Andrzej Wajda 40/90” będzie cały czas prezentowana w Bydgoszczy. Tytuł wystawy nawiązuje do 40 filmów fabularnych, które zrealizował reżyser. Wystawa prezentuje filmografię w porządku chronologicznym: od „Pokolenia” czyli debiutu z 1954 roku aż do „Powidoków” – najnowszego filmu o Władysławie Strzemińskim. Na planszach wystawy oprócz fotosów, werków i plakatów, znajdują się także fotokody odsyłające do fragmentów filmów i zwiastunów.

Podczas otwarcia, prelekcję wygłosi prof. Piotr Zwierzchowski. Wystawę będzie można oglądać na Dziedzińcu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej do 12 października 2017 r.

Organizatorami wystawy są Polski Instytut Sztuki Filmowej i Filmoteka Narodowa
Za prezentację ekspozycji odpowiadają: Stowarzyszenie Koloroffon i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy.