Arszyn gra De Maria – koncert na perkusję i field recording

14/10/2016 -19:00

Krzysztof Topolski vel Arszyn to perkusista znany z rozmaitych inicjatyw twórczych, zarówno rockowych przedsięwzięć jak i eksperymentów muzycznych czy field recordingu. Ostatnio tworzy własne interpretacje kompozycji Waltera De Marii, nieżyjącego już artysty z grupy Fluxus. Utwory inspirujące Topolskiego to „Cricet Music” i „Ocean Music” z lat 60-tych.
Materiał Arszyna grany na żywo zapowiada się niezwykle obiecująco.

To płyta, o której Bartek Chaciński napisał m.in. tak:
„Wymarzony materiał dla Topolskiego, który samemu dokonał nagrań terenowych. W pierwszym po długim, długim tremolu (dla mniej zaawansowanych: Whiplash) mamy transowy rytm (dla mniej zaawansowanych: Birdman), do którego dołączają w pewnym momencie ze swoją polirytmią owady. W drugim – perkusja wypływa z potężniejących stopniowo dźwięków morza/oceanu. Szczególnie to drugie nagranie w wykonaniu Arszyna robi mocne wrażenie – w dużej mierze dzięki jakości samego nagrania, zarejestrowanego przez samego artystę nad Bałtykiem (świerszcze są dobrze dobranym gotowcem z importu), no i wielkiej skali dynamicznej. Taka solówka z Bałtykiem w tle to już nokaut. Ciągle samotnie, ale ze wsparciem przyrody”.

Zapraszamy na Strych!