Zwiedzanie zabytkowego księgozbioru bernardynów bydgoskich

24/02/2018 -10:00 - 10:30

W ramach kolejnej edycji wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego pt. „Poznaj swój region z przewodnikiem. Wokół Anny Wazówny”, WiMBP zaprasza do zwiedzania zabytkowej Biblioteki Bernardyńskiej 24 lutego 2018 r. Kolekcja jest najstarszym i największym z zachowanych w Bydgoszczy księgozbiorów, składa się z ponad 1,5 tys. starych druków, a jej początki sięgają schyłku XV w. Ekspozycja znajduje się w pomieszczeniu stylizowanym na wzór wąskiej gotyckiej celi bibliotecznej. Wystawie towarzyszy profesjonalny wykład na temat losów bydgoskich bernardynów i historii ich kolekcji. Ponadto w nawiązaniu do zainteresowań Anny Wazówny wokół zielarstwa i ziołolecznictwa, wystawione zostaną najstarsze tj. piętnastowieczne i szesnastowieczne, podręczniki medycyny  i prace zielarskie.

Zarejestruj się na stronie www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl