Mała książka – wielki człowiek

Dla Dzieci
24/09/2018 - 31/12/2018

24 września 2018 roku w dwudziestu filiach bibliotecznych sieci miejskiej WiMBP w Bydgoszczy rozpoczyna się  ogólnopolska kampania „Mała książka – wielki człowiek” organizowana przez Instytut Książki. Zapraszamy trzylatki (dzieci urodzone w 2015 roku) do odwiedzenia jednej z naszych placówek i odebrania prezentu – Wyprawki Czytelniczej, w której znajduje się książka oraz Karta Małego Czytelnika.

Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

Pliki do pobrania:
Lista Filii WiMBP biorących udział w projekcie – TUTAJ
Mała Książka – Wielki Człowiek – list do rodziców – TUTAJ

„Od września już ponad 13 tys. trzylatków z całej Polski otrzymało Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem.

Każdy trzylatek, który przyjdzie do jednej z 3 tysięcy bibliotek biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowanym przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Wyprawki Czytelnicze czekają na trzylatki w 3 tysiącach bibliotek publicznych w całej Polsce. Listę Bibliotek zaangażowanych w projekt można znaleźć tutaj:

Od początku trwania akcji, udało się rozdać 13 tys. Wyprawek dla trzylatków, dzięki czemu  biblioteki pozyskały ponad 10 tys. nowych użytkowników. Mamy nadzieję, że ich liczba będzie stale rosnąć, i zarówno dzieci, jak również ich rodzice staną się stałymi bywalcami bibliotek!”