Malarstwo Krzysztofa Kloskowskiego

12/03/2018 -18:00 - 19:00

Zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Krzysztofa Kloskowskiego.

Przygodę z malarstwem artysta rozpoczął w wieku 12 lat. W jego twórczości od początku szczególne miejsce zajmuje człowiek i portret. Ten rodzaj sztuki jest bardzo wymagający. Udany portret musi oddawać charakter portretowanej osoby. To mobilizowało autora do doskonalenia umiejętności.
Dziennikarka Expressu Bydgoskiego Justyna Tota, tak opisała malarstwo Krzysztofa Kloskowskiego: „Pan Krzysztof już od ponad ćwierć wieku co sezon jeździ do Łeby, gdzie wyrobił sobie markę profesjonalnego portrecisty. Na swe olejne obrazy przenosi między innymi ulice miast – Bydgoszczy, Łeby czy rodzinnego Bytowa. Mają one szczególny klimat, bo artysta lubi „ubierać” postacie i uliczki w historyczny kostium oraz odpowiednią paletę barw.”
Na wystawie w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Witolda Bełzy będzie można zobaczyć obrazy tematycznie związane z Bydgoszczą, ale pojawi się również kilka niespodzianek związanych między innymi z kolorystyką.

Miejsce: Wypożyczalnia Biblioteki Głównej