My Fellow Sponges – koncert

17/08/2017 -19:00 - 21:00

My Fellow Sponges to zespół z samego krańca Irlandii, z położonego nad oceanem Galway.

Unikalne brzmienie zespołu to wynik kreatywnej fuzji talentów dwójki twórców. Donal McConnon wnosi wyczucie i radość słowa, natomiast Anna Mullarkey fascynacje kompozycją i nowoczesnymi brzmieniami. My Fellow Sponges charakteryzuje swoista teatralność i skłonność do improwizacji jako że Anna i Donal poznali się występując na scenach teatralnych podczas studiów. Nieco później do zespołu dołączyli David Shaughnessy (perkusja) i Sam Wright (gitara basowa).

Pierwszy, folkowy w brzmieniu, album zatytułowany “Bonne Nuit” został wydany w 2013. Utwór promujący płytę “This Dream Song” uzupełniony surrealistycznym, nagranym od tyłu, teledyskiem, zdobył duże uznanie publiczności. Późniejsza epka, “Something Like Light” (2014) prezentuje dojrzalsze, oparte na fortepianie ale otwarte na eksperymenty brzmienie. Ostatnie wydawnictwo, singiel “The Cold Hand” został zauważony przez ogólnokrajowe radiostacje i szybko stal się przebojem wśród fanów zespołu.

My Fellow Sponges chętnie współpracują z aktorami, komikami, tancerzami, mimami i sekcjami dętymi. Potrafią zagrać dwugodzinny całkowicie improwizowany koncert, do którego włączają publiczność. Występują wtedy pod nazwa “Community”.

Ich występy, tak jak ich muzyka, płynnie przechodzą od intymnych brzmień elektronicznych do bardzo energetycznych ciężkich-do-ustania-w-miejscu piosenek w rytmach bossy.

Artyści którzy ich inspirują to miedzy innymi: Kate Bush, Devendra Bahnhart, Joanna Newsom, Brian Eno, Philip Glass and Django Django.

W tym roku Gąbki/ Sponges po raz pierwszy opuszczają Irlandię aby zagrać w Polsce i Niemczech.