Poszerzenie pola dźwięku #2

05/04/2017 - 18/05/2017 -20:00

Poszerzenie pola dźwięku #2

Druga, po zeszłorocznej, edycja cyklu muzycznego Poszerzenie pola dźwięku to kilka wydarzeń (koncerty, warsztaty muzyczne, prezentacja), na które Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza w kwietniu i w maju. Poszerzenie pola dźwięku #2 odbędzie się w gmachu głównym Biblioteki. Scenę na Strychu odwiedzi kilka z najciekawszych, wybranych osobowości awangardy muzycznej (i nie tylko), których działalność wyróżniają rozmach, otwartość, najwyższy poziom artystyczny i kontestowanie utartych klisz twórczych.

Program

5 kwietnia – Mikołaj Trzaska/Rafał Mazur/Peter Ole Jorgensen – koncert (Strych, godz. 20.00)

8 kwietnia – Krzysztof Topolski (Arszyn) – „Co słychać w prądzie”, warsztaty dla dzieci (Strych, godz. 11.00)

20 kwietnia – Olbrzym i Kurdupel – koncert (Strych, godz. 19.00)

18 maja – Krzysztof Bartnicki – muzyczna odpowiedź na „Finnegans Wake” Jamesa Joyce’a – spotkanie autorskie i prezentacja (Strych, godz. 19.00)

Zadanie dofinansowane przez miasto Bydgoszcz.