Spotkanie z Adamem Piekarskim i Jackiem Kumańskim

Spotkanie
18/10/2016
Biblioteka Główna

Indiańskim szlakiem nad Missouri śladami wyprawy Lewisa i Clarka – spotkanie z Adamem Piekarskim i Jackiem Kumańskim w ramach programu Ameryka w twojej bibliotece

W 1803 r. amerykański prezydent Thomas Jefferson zorganizował ekspedycję na Zachód Ameryki. Przez dwa i pół roku w kierunku Pacyfiku posuwała się  ekspedycja  kierowana przez Meriwethera Lewisa i Williama Clarka, szukając najdogodniejszego przejścia do Pacyfiku. Na swej drodze napotkali wiele indiańskich plemion, jak Czarne Stopy, Szejenowie, Szoszoni czy Siuksowie ale  także takie o których niewielu słyszało.

W 2014 roku, Adamowi Piekarskiemu udało się pokonać całą trasę historycznej wyprawy posuwając się wzdłuż rzeki Missouri, docierając do miejsc związanych z ekspedycją Lewisa i Clarka.  Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać ten fragment amerykańskiej historii  i poczuć chociaż przez chwilę atmosferę indiańskiego Zachodu Ameryki.