Spotkanie z Agatą Przybyłek

11/05/2017 -18:00

Wojewódzka i Miejska biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie autorskie z Agatą Przybyłek.

Agata Przybyłek – jedna z najmłodszych polskich pisarek, której książki trafiają na szczyty list bestsellerów. Obecnie studentka psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, recenzentka książek dla ponad 20 polskich wydawnictw, niegdyś dziennikarka dla portalu rodzicielskiego. Przygodę z literaturą zaczęła od opowiadań, z których  kilka  ukazało się drukiem i wygrywało przeróżne konkursy literackie, potem były wiersze, a następnie powieści. Wielka fanka prozy poetyckiej, powieści psychologicznych a także literatury obyczajowej i romansów. Interesuje ją mroczna strona natury człowieka, a z drugiej strony także zabawna codzienność, ukazana w przerysowany sposób.

Na napisanie pierwszej powieści zdecydowała się po zawodzie miłosnym, a tworzenie fabuły potraktowała jako autoterapię. Tak powstała jej debiutancka, humorystyczna powieść Nie zmienił się tylko blond wydana w 2015 r. Oprócz tej serii ma na koncie również komediowy cykl małżeński oraz poruszającą, świetnie przyjętą przez czytelniczki powieść Bez Ciebie. Lekkim stylem i poczuciem humoru zaskarbiła serca czytelniczek w całej Polsce.

Spotkanie odbędzie się w ramach wiosennej trasy promującej najnowszą powieść pt. Jeszcze raz, która będzie miała premierę 10 maja 2017 r.