Spotkanie z Anną Seniuk i Magdaleną Małecką-Wippich

27/06/2017 -18:00

fot. Wojciech Rudzki

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z niezwykle popularną i lubianą aktorką teatralną i filmową Anną Seniuk oraz jej córką Magdaleną Małecką-Wippich. Panie promować będą swoją wspólną książkę pt. Nietypowa baba jestem (premiera: 9 listopada 2016).

Anna Seniuk – absolwentka PWST w Krakowie, od 1998 profesor Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Grała na deskach m.in. Teatru Starego w Krakowie, teatrów warszawskich: Ateneum, Powszechny i Polski. Od 2003 r. związana z Teatrem Narodowym. Występowała w Teatrze Telewizji, filmach i licznych serialach. Największą popularność przyniosła jej rola Magdy Karwowskiej w serialu Czterdziestolatek. Ma na swoim koncie również 40 ról radiowych – efekt współpracy z Teatrem Polskiego Radia. Laureatka nagród.

Magdalena Małecka-Wippich – altowiolistka, kameralistka, założycielka kwartetu smyczkowego Opium String Quartet, menager artystyczny. Koncertowała w większości krajów europejskich, Chinach, Kanadzie i USA. Brała udział w wielu warsztatach literackich prowadzonych przez wybitnych pisarzy i dramaturgów.

Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru od 20.06.2017, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki). Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie dofinansowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki przez Instytut Książki.