Spotkanie z Ryszardem Krynickim

16/03/2017 -18:00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Ryszardem Krynickim – poetą, jednym z najważniejszych twórców współczesnej poezji polskiej, tłumaczem, wydawcą, założycielem Wydawnictwa a5.

Poeta zaliczany do tzw. Pokolenia ’68 (bądź Nowej Fali). Debiutował w roku 1964, a cztery lata ukazał się pierwszy zbiór jego wierszy zatytułowany Pęd pogoni, pęd ucieczki. W latach 1976-80 objęty całkowitym zakazem druku. Członek opozycji, związany z działalności podziemną. Autor przekładów z języka niemieckiego – m.in. Bertolda Brechta, Gottfrieda Benna, Paula Celana, Reinera Kunze. Laureat nagród.

Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru od 9.03.2017, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki). Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie dofinansowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki przez Instytut Książki.

Fot. Joanna Helander