Spotkanie z Andrzejem Korzyńskim i Marią Szabłowską

20/04/2018 -18:00

Fot. Mateusz Skwarczek

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z kompozytorem, autorem muzyki do ponad 120 filmów – Andrzejem Korzyńskim oraz dziennikarką Marią Szabłowską, którzy promować będą swoją wspólną książkę pt. Znam wszystkie wasze numery. Andrzej Korzyński w rozmowie z Marią Szabłowską (premiera: 21 marca 2018).

Andrzej Korzyński – kompozytor, aranżer, pianista, członek Polskiej Akademii Filmowej. Odniósł sukces jako twórca muzyki rozrywkowej, eksperymentalnej i filmowej. W latach 1965-1973 był kierownikiem Radiowego Studia RYTM, którego był współzałożycielem. W latach 60-tych prowadził zespół „Ricercar 64” towarzyszący Piotrowi Szczepanikowi, a w latach 70-tych zespół „Arp Life”. Wiele z jego kompozycji zyskało ogromną popularność, np. Żółte kalendarze (wyk. P. Szczepanik), Motylem jestem (wyk. I. Jarocka). Laureat na radiową piosenkę roku – 1965, 1966, 1974. Brytyjska wytwórnia Finders Keepers wydała pięć płyt z jego muzyką filmową. Bohater filmu dokumentalnego Grzegorza Brzozowicza pt. Andrzej Korzyński. Zagubiony diament.

Maria Szabłowska – dziennikarka muzyczna, arabistka, autorka książek Elvis – amerykański sen oraz Cały ten big beat, współautorka wraz z Krzysztofem Szewczykiem książki Ludzkie gadanie, prowadziła w radiu wiele popularnych audycji muzycznych, m.in. Magazyn Muzyczny Rytm, Muzyka Nocą, a obecnie prowadzi m.in. Muzyczną Jedynkę. Znana z programów telewizyjnych, np. Stare, nowe i najnowsze, Dozwolone od lat czterdziestu przemianowanego na Wideotekę dorosłego człowieka.

Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru od 13.04.2018, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki).