Spotkanie z Anną Jaklewicz

14/05/2018 -18:00 - 20:00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Anną Jaklewicz – podróżniczką, archeologiem, antropologiem.

Poszukiwała śladów zaginionych cywilizacji w Sudanie. Odkrywała przed turystami tajemnice starożytnego Egiptu. W Chinach pracowała jako przewodnik, wędrowała po Wielkim Murze, opiekowała się pandami w rezerwacie. Przemierzała konno pogranicze Tybetu. Dotarła do Mongolii, Indii, Laosu, Wietnamu, Kambodży, Tajlandii, Malezji, Singapuru. Pół roku spędziła w Indonezji. Relacje z podróży publikuje m.in. w „National Geographic TRAVELER” i magazynie podróżników „TamTam”. Wyróżniana wielokrotnie za prelekcje poświęcone wyprawom.

Autorka książek  Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta oraz Indonezja. Po drugiej stronie raju (premiera: 10 marca 2017). Promocja tej ostatniej odbędzie się podczas bydgoskiego spotkania.

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 7.05.2018, godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24 (pierwszeństwo mają członkowie  Dyskusyjnych Klubów Książki).

Spotkanie dofinansowane przez Instytut Książki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.