Spotkanie z Cezarym Harasimowiczem

26/02/2018 -18:00

Fot. Maksymilian Rigamonti

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Cezarym Harasimowiczem – scenarzystą, aktorem, członkiem Europejskiej Akademii Filmowej.

Po ukończeniu średniej szkoły muzycznej studiował historię sztuki w londyńskim Courtland Institute of Art i polonistykę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1980 ukończył Studium Aktorskie przy Teatrze Polskim we Wrocławiu, na scenie którego przez kolejne 4 lata występował. Grał w filmach. Absolwent Zaocznego Wyższego Zawodowego Studium Scenariuszowego łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Autor scenariuszy do filmów, m.in. 300 mil do nieba (Nagroda Europejskiej Akademii Filmowej), Bandyta (Hartley-Merill International Screenwriting Award), Ekstradycja 3, Kochankowie z Marony, Wróżby kumaka, Ja wam pokażę!, Zamiana, Żyć nie umierać.

Ma na swoim koncie powieści Nieoczekiwana zmiana płci, Święty chaos, Victoria, Miejsce odosobnienia, Znaleźć, naprawić, wykończyć. Jego dramat Dziesięć pięter zajął I miejsce w konkursie ogłoszonym przez TVP. Bydgoskie spotkanie połączone będzie z promocją książki C. Harasimowicza zatytułowanej Saga czyli filiżanka, której nie ma (premiera: 22 listopada 2017), będącej portretem jego rodziny.

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 19.02.2018, godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24 (pierwszeństwo mają członkowie  Dyskusyjnych Klubów Książki).

Spotkanie dofinansowane przez Instytut Książki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Będzie możliwość zakupu książki na miejscu.