Spotkanie z Cezarym Łazarewiczem

26/01/2018 -18:00

Fot. Adam Tuchliński

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Cezarym Łazarewiczem – dziennikarzem, reporterem, publicystą, laureatem Nagrody Literackiej NIKE 2017.

Publikował w Gazecie Wyborczej, Przekroju, Polityce, Newsweeku, Wprost. W połowie lat 80-tych zaangażowany w działalność opozycyjną, zajmował się dystrybucją pism drugiego obiegu, redagował prasę podziemną. Autor reportaży z rodzinnego Pomorza: Kafka z Mrożkiem (2012) oraz Tu mówi Polska (2017) oraz książek: Sześć pięter luksusu. Przerwana historia domu braci Jabłkowskich (2013), Elegancki morderca (2015), Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka (2016). Ta ostatnia, laureatka plebiscytu Radia Kraków na Książkę 2016 roku, przyniosła mu Nagrodę Literacką Nike 2017, Nagrodę im. Oskara Haleckiego, Nagrodę MediaTory w kategorii Obserwator. Współautor książek: Zapraszamy do Trójki (z Ewą Winnicką) oraz Ja. Z Lechem Wałęsą rozmawiają Andrzej Bober, Cezary Łazarewicz.  W 2015 roku dołączył do redakcji portalu Wirtualna Polska.

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 19.01.2018, godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24 (pierwszeństwo mają członkowie  Dyskusyjnych Klubów Książki).

Spotkanie dofinansowane przez Instytut Książki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.