Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem

09/01/2019 -18:00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Dariuszem Rosiakiem – dziennikarzem radiowym i prasowym, reporterem. Prowadzi w radiowej Jedynce program „Więcej świata”, a w Trójce program „Raport o stanie świata”. Współpracuje z redakcją publicystyki międzynarodowej Polskiego Radia.

Wieloletni pracownik francuskiego radia RFI oraz sekcji polskiej BBC. W latach 90-tych korespondent polskich mediów w Londynie. Przez wiele lat związany z „Rzeczpospolitą”. Autor książek, m.in.: „Oblicza Wielkiej Brytanii”, „Żar. Oddech Afryki”, „Człowiek o twardym karku. Historia księdza Romualda Jakuba Wekslera-Waszkinela”, „Wielka odmowa. Agent, filozof, antykomunista”, „Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan” (Nagroda im. Beaty Pawlak), „Biało-czerwony. Tajemnica Sath-Okha”.

Bydgoskie spotkanie połączone będzie z promocją książki pt. „Oblicza Wielkiej Brytanii. Skąd wziął się brexit i inne historie o wyspiarzach” (premiera: 21 listopada 2018).

Wstęp za okazaniem wejściówek – bezpłatne wejściówki do odbioru od 2.01.2019, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 (pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki).

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.