Spotkanie z dr. Adamem Piekarskim

10/10/2019 -18:00 - 20:00

W ramach programu America@Your Library® zapraszamy na spotkanie z dr. Adamem Piekarskimabsolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Indian, członkiem Polsko-Amerykańskiego Towarzystwa Etnologicznego i Muzeum Indian Amerykańskich w Waszyngtonie. Od lat  zajmuje się promocją  w Polsce kultury tubylczych ludów Ameryki Północnej. W 2014 roku wyruszył w podróż śladami historycznej wyprawy Lewis i Clarka pokonując w sumie 23 tys. km. Trasa biegła od wybrzeża wschodniego poprzez St. Louis, skąd wyruszyła właściwa wyprawa, wzdłuż rzek Missouri, Snake i Columbia, aż nad Pacyfik. Pod koniec 2018 ukazała się jego książka „Wyprawa Lewisa i Clarka na Zachód Ameryki”.

Spotkanie będzie poświęcone wydarzeniu jakie miało miejsce na Równinach i Prerii w latach siedemdziesiątych XIX wieku – bitwie nad Little Bighorn.

Wstęp wolny.