Spotkanie z Ewą Lipską

03/04/2019 -18:00

Fot. Danuta Węgiel

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Ewą Lipską – jedną z najwybitniejszych współczesnych poetek polskich.

W 1967 r. ukazał się jej debiutancki tomik zatytułowany „Wiersze”. Wcześniej publikowała swoje utwory na łamach „Życia Literackiego” i „Dziennika Polskiego”.  Dotychczas ukazało się ponad 30 tomików jej wierszy, z których ostatnie to  „Czytnik linii papilarnych” i „Pamięć operacyjna”. Ma na swoim koncie powieść pt. „Sefer”. Piosenki do tekstów poetki śpiewali: M. Grechuta, Skaldowie, G. Turnau. Wybory jej wierszy ukazały się w ok. 40 obcojęzycznych wydaniach.

W latach 1970–1980 była redaktorem w dziale poezji Wydawnictwa Literackiego. Od 1991 r. przez sześć lat pracowała w polskiej ambasadzie w Wiedniu, z czego przez dwa lata pełniła funkcję dyrektora Instytutu Polskiego. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień.

Bydgoskie spotkanie połączone będzie z promocją książki pt. „Boli tylko, gdy się śmieję … Listy i rozmowy” Stanisława Lema, Ewy Lipskiej i Tomasza Lema (premiera: 5 września 2018).

Wstęp za okazaniem wejściówek – bezpłatne wejściówki do odbioru od 27.03.2019, godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24 (pierwszeństwo mają członkowie  Dyskusyjnych Klubów Książki).

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek.

W czasie spotkania będą wykonywane zdjęcia, które następnie zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora w celach sprawozdawczych.