Spotkanie z Kirą Gałczyńską

13/10/2017
Biblioteka Główna
bezpłatne wejściówki

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Kirą Gałczyńską – dziennikarką, pisarką, córką poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, redaktorką i edytorką większości jego dzieł, założycielką Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu.

Autorka ponad 20 książek, m.in. Czas swe wzory układa, Mazurskie szlaki Gałczyńskiego, Leśniczówka Pranie, W zgiełku wieku …, Nie wrócę tu nigdy czyli Pożegnanie z Mazurami, Zielony Konstanty czyli Opowieść o życiu i poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Srebrna Natalia, Mój anioł ma skrzydło zielone. Bydgoskie spotkanie połączone będzie z promocją najnowszej autobiograficznej książki zatytułowanej Nie gaście tej lampy przy drzwiach …, która miała swoją premierę 27 września 2017 roku.

Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru od 9.10.2017, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki). Serdecznie zapraszamy!

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek.

Spotkanie dofinansowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki przez Instytut Książki.