Spotkanie z ks. prof. Janem Sochoniem

08/11/2019 -18:00 - 20:00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z ks. Janem Sochoniem – profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, filozofem, teologiem, poetą, biografem, wydawcą pism ks. Jerzego Popiełuszki.

Pohabilitacyjny dorobek ks. prof. J. Sochonia, obejmujący filozofię, teologię i literaturę, liczy ponad 190 pozycji, wśród których znajdują się książki, m.in. „Bóg i język”, „Ateizm”, „Przygodność i tajemnica. W kręgu filozofii klasycznej”, „Ponowoczesne losy religii”, „O pocieszeniu, jakie daje literatura”, „Dziennik z życia”, „Tama. Opowieść o życiu i męczeństwie księdza Jerzego Popiełuszki”, „Religia w projekcie postmodernistycznym”, „Poszukiwanie literatury”, „Jak żyć chrześcijaństwem”, „Człowiek i twórczość. Szkice z filozofii religii”. Zajmuje się krytyką literacką, publicystyką i eseistyką. Współpracuje z radiem, telewizją, prasą. Ma na swoim koncie ponad 20 tomików poezji.

W związku z przypadającą w bieżącym roku 35. rocznicą męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki bydgoskie spotkanie połączone będzie z promocją książki pt. „Męczeństwo i miłość. W kręgu kultury przykościelnej” (premiera: październik 2019), kolejnej publikacji ks. prof. Jana Sochonia poświęconej bł. ks. Jerzemu.

Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru od 31.10.2019, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki).

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

W czasie spotkania będą wykonywane zdjęcia, które następnie zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora w celach sprawozdawczych.