Spotkanie z ks. prof. Waldemarem Cisło

13/11/2018 -18:00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z ks. Waldemarem Cisło – profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, dyrektorem polskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, autorem książki „Die Religionskritik der französischen Enzyklopädisten”, modlitewnika „Byście owoc przynosili …” oraz komentarza do albumu Adama Bujaka pt. „Tragedia w Aleppo”, współredaktorem księgi pamiątkowej dedykowanej ojcu profesorowi Józefowi Kuliszowi pt. „Sens ludzkiej przygody”. Specjalizuje się w teologii fundamentalnej, krytyce religii. Zajmuje się też tematyką dialogu międzyreligijnego, zwłaszcza relacjami chrześcijaństwo-islam.

Bydgoskie spotkanie połączone będzie z promocją książki ks. prof. W. Cisło napisanej wspólnie z Pawłem Stachnikiem noszącej tytuł „Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan” (premiera: 2 czerwca 2017).

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 6.11.2018, godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24 (pierwszeństwo mają członkowie  Dyskusyjnych Klubów Książki).

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.