Spotkanie z Moniką Sznajderman

12/09/2017 -18:00

Fot. Radek Polak

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Moniką Sznajderman – antropologiem kultury, współzałożycielką i redaktorem naczelnym powstałego w 1996 roku Wydawnictwa Czarne, prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Krzywa.

Autorka książek: Zaraza. Mitologia dżumy, cholery i AIDS, Współczesna Biblia Pauperum. Szkice o wideo i kulturze popularnej, Błazen. Maski i metafory. Redaktor kilku antologii esejów, m.in. Nostalgia. Eseje o tęsknocie za komunizmem, Znikająca Europa, Odessa transfer. Reportaże znad Morza Czarnego (wspólnie z K. Raabe), Jako dowód i wyraz przyjaźni. Reportaże o Pałacu Kultury (wspólnie z M. Budzińską).  Prywatnie żona Andrzeja Stasiuka.

Bydgoskie spotkanie połączone będzie z promocją książki Fałszerze pieprzu (premiera: 23 listopada 2016), laureatki Nagrody im. Marii i Łukasza Hirszowiczów. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek.

Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru od 5.09.2017, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki). Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie dofinansowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki przez Instytut Książki.