Spotkanie z Wojciechem Tochmanem

23/05/2019 -18:00

fot. Michał Fijałkowski

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Wojciechem Tochmanem – reporterem, autorem książek, m.in.: „Schodów się nie pali”, „Jakbyś kamień jadła”, „Córeńka”, „Wściekły pies”, „Bóg zapłać”, „Dzisiaj narysujemy śmierć”, „Eli, Eli”, „Kontener” (wspólnie z Katarzyną Boni).

Założyciel i członek Rady Fundacji ITAKA,  poszukującej osób zaginionych. Pomysłodawca i koordynator działań Klubu HEBAN, mającego na celu niesienie pomocy dzieciom jednej z wsi w Rwandzie. Współtwórca Instytutu Reportażu i wykładowca Polskiej Szkoły Reportażu. Laureat przyznawanej w Rzymie Premio Kapuściński oraz „Pióra Nadziei” – wyróżnienia Amnesty International.

Bydgoskie spotkanie połączone będzie z promocją najnowszej książki „Pianie kogutów, płacz psów” (premiera: 27 lutego 2019)

Wstęp za okazaniem wejściówek – bezpłatne wejściówki do odbioru od 16.05.2019, godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24 (pierwszeństwo mają członkowie  Dyskusyjnych Klubów Książki).

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek.

W czasie spotkania będą wykonywane zdjęcia, które następnie zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora w celach sprawozdawczych.