Tomasz Hildebrandt – spotkanie autorskie

09/05/2017

Strych, godz. 18.00.

W ramach „Tygodnia Bibliotek” zapraszamy na spotkanie autorskie z Tomaszem Hildebrandtem połączone z promocją najnowszej książki pod tytułem „Dotyk”. Autor, rocznik’77 jest mieszkańcem Tczewa. Absolwent wydziałów prawa Uniwersytetu Gdańskiego i University of Glasgow. Pisarz, producent wydarzeń kulturalnych od lat związany z gdańskimi instytucjami kultury. Debiutował w 2010 roku przychylnie przyjętą przez krytyków powieścią „Wyjechać, nie wrócić”. Pasjonat muzyki. Baczny obserwator i komentator życia społecznego i polityki.
Tomasz Hildebrandt tworzy niepokojącą wizję naszych czasów, przerażającą tym bardziej, że całkiem realną i możliwą do spełnienia. Pokazuje anatomię strachu, paniki i braku wiary w zasady i porządek stworzony przez cywilizację. Opisuje stopniowe zrywanie więzi międzyludzkich oraz rozpad społeczeństwa. Za pomocą brutalnych obrazów oraz sugestywnej stylistyki przedstawia trudną prawdę o mrocznej rzeczywistości.