Warsztaty Kaligrafii

21/01/2017 -10:00 - 14:00

Miłośników pięknego pisma, niebojących się zabrudzić dłoni, zapraszamy na bydgoskie warsztaty kaligrafii w gmachu biblioteki przy Starym Rynku. Tematem najbliższych zajęć (21.01.17) będzie – Tekstura, częściej nam znana pod nazwą gotyk, to sakralne, monumentalne pismo średniowiecza przeznaczone do przepisywania Słowa Bożego. Nazwa pochodzi od splotu tkaniny (łac. texo – tkam, splatam, plotę), której włókna równo i gęsto obok siebie ułożone mają przypominać te litery. Z tekstury wywiodły różne rodzaje pisma gotyckiego, chociażby bardzo zdobna fraktura, która w krajach niemieckojęzycznych była wykorzystywana aż do czasów drugiej wojny światowej.

Prowadząca: Aleksandra Ćwikowska vel Nibme

Czas trwania: 4 h

Koszt: cena regularna 100,00 zł za jedno spotkanie, dla studentów i uczniów 80,00 zł za spotkanie, materiały wykorzystywane na zajęciach w cenie.

Zapisy:

Zapisy proszę kierować mailowo na adres: biuro@kaligraf.eu. Przy zapisie proszę podać nr kontaktowy i parę słów o motywacji do nauki. Nie trzeba zapisywać się na cały cykl warsztatów, można dołączyć w każdej chwili i nadrobić dany materiał lub brać udział w zajęciach jednorazowo, uczyć się tylko wybranego kroju, ponieważ do uczestników podchodzimy indywidualnie.