Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wystawa fotografii

Data/Czas
11/10/2018 -19:00 - 21:00

Lokalizacja
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wczytuję mapę...

Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii subiektywnej – Krzysztof Gałązka i Piotr Komosiński.

„Obraz fotograficzny stał się objawieniem. Potwierdził prawdziwość widzenia, natchnął nadzieją i entuzjazmem. Jest on zawsze zaskoczeniem i daje nam, mimo że zżyliśmy się z nim na co dzień, specjalny rodzaj satysfakcji. Wydaje się, że tak popularne dzisiaj fotografowanie powodowane jest nie tylko chęcią utrwalenia rzeczy i zjawisk zaobserwowanych, ale przede wszystkim potrzebą kontroli widzenia. Fotografia daje radość z odnalezienia rzeczy, w których posiadanie skłonni byśmy powątpiewać.” Zbigniew Dłubak

Grupa B1 to dwóch ciechociński fotografów Piotr Komosiński oraz Krzysztof Gałązka. Artyści  w swojej sztuce starają się oddać subiektywne widzenie rzeczywistości, nie skupiają się na „zwykłym” odzwierciedlaniu otaczającego nas świata, tylko na obserwowaniu i  wykorzystaniu go do stworzenia własnego indywidualnego. Poprzez swoje prace  przedstawiają obrazy nierzeczywiste nie będące wycinkiem rzeczywistości a raczej obrazy, które  przez swoje zaistnienie i kontakt z widzem zmuszą go do głębszej analizy obrazu a nie tylko wchłonięcia znanych już mu widoków…

Piotr Komosiński rocznik  76` absolwent studium fotograficznego, które skończył z wyróżnieniem. Fotograf z wykształcenia, muzyk z zamiłowania. Swoją przygodę z fotografią kontynuuje od ponad 20 lat. Główne jego obszary to fotografia konceptualna i eksperymentalna. Porusza się w estetyce czarno białej, jego zdjęcia zazwyczaj tworzą cykle, które są konkretnym przekazem.

Krzysztof Gałązka rocznik 84` absolwent Akademii Fotografii w Warszawie, fotografią zajmuje się 15 lat, porusza się głównie w estetyce czarno białej ale nie obcy mu kolor. W swojej fotografii ukazuje zaprojektowaną przestrzeń, bardzo istotny jest w niej detal, który sugeruje istnienie czasu. Fotografie te mają charakter osobisty ale niejednokrotnie też osiągają uniwersalny przekaz.

Leave a Reply

Skip to content