Wystawa pocztówek patriotycznych ze zbiorów Wojciecha Banacha

04/11/2019 - 15/11/2019 -Całodniowe

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na wystawę pocztówek patriotycznych Wojciecha Banacha w ramach obchodów Święta Niepodległości.

Wojciech Banach jest  autorem 17. tomów wierszy. W latach 1975-1981 był członkiem Grupy Faktu Poetyckiego „Parkan”, znanej z niekonwencjonalnych prezentacji literackich. Od 1990 jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W 2005 r. został laureatem Nagrody Artystycznej Prezydenta Bydgoszczy, a w latach 2009 i 2015 – Strzały Łuczniczki – nagrody literackiej za najlepszą bydgoską książkę roku. W 2016 roku nagrodzony medalem „Za Twórczy Wkład w Kulturę Chrześcijańską”. Od 2011 r. pełni funkcję prezesa zarządu Bydgoskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Jedną z pasji Wojciecha Banacha są pocztówki. Poeta zgromadził imponujący zbiór, o czym będzie można się przekonać, odwiedzając wystawę. Wernisaż odbędzie się 4 listopada 2019 r. o godz. 17:00 na Strychu Biblioteki Głównej.

Wstęp wolny.