Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dzień z Agatą Romaniuk i “Kocią szajką”

Data/Czas
04/11/2022 -09:00 - 18:30

Lokalizacja
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wczytuję mapę...
Znacie koty z Cieszyna, które zawładnęły wyobraźnią dzieci, przynajmniej tych od 4. do 10. roku życia?
Komandos, Morfeusz, Bronka, Lola, Poziomka, Piksel 1, Piksel 2… to koty, bohaterowie detektywistycznej serii książek dla dzieci, które w tempie PODEJRZANIE SZYBKIM (to wymaga Waszego śledztwa) tworzy Agata Romaniuk, znana wielu dorosłym czytelnikom, pisarka, socjolożka z doktoratem z IFiS PAN i reporterka, publikujaca m.in. w “Dużym Formacie”, “Piśmie” i “Przekroju”.
Książek, z których już w pierwszej zniknięcie śledzi z cieszyńskiego sklepu urasta do rangi zbrodni, młodzi czytelnicy mogli poznać już 4, a teraz nadchodzi część piąta, której akcja sięga do Torunia, a wraz z nią, do Bydgoszczy, przybywa Autorka.
Przybywajcie i Wy, może uda nam się Zdjąć jej odciski palców 😉 i zbadać, co Agata Romaniuk i stworzona przez nią Kocia Szajka mają wspólnego z naszym regionem, Toruniem i Fałszerzami Pierników.
“Kocią szajkę i fałszerzy pierników” oraz poprzednie części ksiażek będzie można kupić na spotkaniach, tak by nawet osoby dotąd ich nie znające mogły dowiedzieć się, czy szajka kotów jest szajką przestępców, czy może raczej grupą detektywów.
Kto nie będzie mógł kupić, stanie przed szansą wypożyczenia!
Wstęp na każde ze spotkań jest nieodpłatne, ale na niektóre obowiązują zapisy!
 
SZCZEGÓŁY:
Zapraszamy grupy dzieci szkolnych (najlepiej z klas 1-3) i przedszkolnych (sześciolatków) oraz rodziców z dziećmi na szereg spotkań:
 
Warsztaty wokół “Kociej szajki i fałszerzy pierników” prowadzone przez Lucynę Brzezinską Eluszkiewicz, laureatkę w konkursie Książka Roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY, w kategorii Upowszechnianie Czytelnictwa.
 
      🔶  9.30 – 10.30
      🔶 12.30 – 13.30
 
Zapisy grup szkolnych lub przedszkolnych, decyduje kolejność zgłoszeń, na adres: tuczytam@op.pl, w temacie piszcie: grupa, warsztat.
 
 
Spotkanie z Agatą Romaniuk
 

      🔷 11.00-12.00 

Zapisy grup szkolnych lub przedszkolnych, decyduje kolejność zgłoszeń, na adres: tuczytam@op.pl, w temacie piszcie: grupa, spotkanie
 
      🔷 17.00-18.30
Spotkanie rodziców i dzieci z Agatą Romaniuk, prowadzone przez Lucynę Brzezinską-Eluszkiewicz, połączone z podpisywaniem książek przez Autorkę.
Tej części programu nie dotyczą zapisy. PO PROSTU, BĄDŹCIE.
 
 
 
Data: 04.11 (piątek) 
Miejsce spotkania: Biblioteka Główna, Stary Rynek 24.

 

 

Skip to content