Bydgoska droga do wolności

15/03/2021 - 30/04/2021 -08:00 - 19:00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na wystawę pt. „Bydgoska droga do wolności – 40. Rocznica Marca 1981 roku”, która prezentowana będzie w Wypożyczalni Głównej, w dniach od 15 marca do 3 kwietnia br., w godzinach otwarcia instytucji.

Wśród materiałów znajdą się autentyczne zdjęcia i dokumenty życia społecznego, pochodzące z roku 1981. Wydarzenia określane mianem Bydgoskiego Marca zwróciły uwagę wszystkich na miasto nad Brdą – w roku okrągłej rocznicy warto przypomnieć fakty, które doprowadziły do rejestracji NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

Zachęcamy również do oglądania prezentacji multimedialnej, która w tym samym czasie pojawi się na stronie internetowej Biblioteki.