Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bydgoska Środa Literacka – Mieczysław Wojtasik

Data/Czas
09/03/2022 -18:00 - 20:00

Lokalizacja
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wczytuję mapę...

W marcowej odsłonie BŚL gościem cyklu będzie Mieczysław Wojtasik urodzony w Paniewku na Kujawach, od 1966 roku mieszkający w Bydgoszczy. Przez wiele lat był wykładowcą akademickim bydgoskich uczelni, Uzyskał tytuł profesora nadzwyczajnego UKW. Debiutował w 1967 r. w „Faktach i Myślach”. Wydał 12 tomików wierszy. Publikował w ponad 30. Almanachach i antologiach, jego wiersze tłumaczone były na język angielski, ukraiński i czeski oraz esperanto. Pisze fraszki i aforyzmy. Od ponad trzydziestu lat zajmuje się promocją początkujących twórców, także krytyką literacką oraz satyrą.

Mieczysław Wojtasik jest także laureatem konkursów literackich. Od 1981 roku działa w Robotniczym Stowarzyszeniu Twórców Kultury, Od 1978 roku jest przewodniczącym Klubu Literackiego Nauczycieli Pomorza i Kujaw, Od 2006 r. członkiem a od 2012 r. wiceprezesem Bydgosko-Toruńskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Dwukrotnie otrzymał odznakę Zasłużonego Działacza Kultury (1996, 2001). Otrzymał także medale im. Jakuba Wojciechowskiego, Edwarda Stachury, Czesława Miłosza, Jerzego Sulimy-Kamińskiego (2011) oraz Nagrody Literackie im. Klemensa Janickiego – lanicius (2015) i im. Tadeusza Micińskiego – Feniks (2016).

Na spotkaniu promować będziemy najnowszą książkę autora: “Na końcu też będzie słowo” wydaną w 2021 roku.

Podczas spotkania swoje prace zaprezentuje również Marta Grodzka, fotografka, która od 15 lat zajmuje się utrwalaniem chwili. Zdjęcia artystki można będzie obejrzeć podczas marcowej odsłony Bydgoskich Śród Literackich.

Skip to content