Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bydgoska Środa Literacka – spotkanie z Krystyną Wulert

Data/Czas
12/06/2024 -18:30 - 20:00

Mapa niedostępna

Serdecznie zapraszamy na kolejną Bydgoską Środę Literacką, która odbędzie się 12 czerwca!  Tym razem gościem cyklu będzie Krystyna Wulert, wybitna poetka i działaczka kulturalna.

Krystyna Wulert urodziła się w Janikowie na Kujawach, a obecnie mieszka w Bydgoszczy. Jest pomysłodawczynią i koordynatorką Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń Kruszwica – Kobylniki oraz jurorką licznych konkursów recytatorskich i teatralnych. Autorka tomiku poetyckiego „Zapytaj siebie” (Wydawnictwo Miniatura, Kraków 2001), jest również jurorką Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Śpiewanej i Piosenki Autorskiej „FORMA” w Barcinie.

Krystyna Wulert od 1987 roku jest członkinią Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Bydgoszczy, a od 2003 roku pełni funkcję prezesa tego stowarzyszenia. Od 2008 roku jest zastępczynią przewodniczącego Rady Krajowej Robotniczych Stowarzyszeń Twórców Kultury w Warszawie. Jest również członkinią Społecznej Kapituły dla nadania medalu „Za Zasługi dla Kultury Robotniczej” im. Jakuba Wojciechowskiego.

W 1997 roku została wyróżniona Odznaką Zasłużony Działacz Kultury, w 2010 roku otrzymała Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, a w 2018 roku została uhonorowana Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Posiada również medal „Za Zasługi dla Kultury Robotniczej” im. Jakuba Wojciechowskiego.

Data: 12 czerwca 2024 r.
Godzina: 18:30
Miejsce: Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

Wyjątkowa okazja, aby spotkać Krystynę Wulert i posłuchać jej inspirujących opowieści oraz wziąć udział w literackich dyskusjach! 

 

 

#BydgoskaŚrodaLiteracka #KrystynaWulert #Literatura #SpotkanieLiterackie #BibliotekaGłówna #Kultura #PasjaLiteracka

Skip to content