Wojciech Banach

11/05/2022 -18:00

W majowej odsłonie BŚL gościem cyklu będzie Wojciech Banach (1953). Urodził się i mieszka w Bydgoszczy. Poeta. Aktywny literacko od 1974 roku. Autor ponad 20. książek poetyckich. W latach siedemdziesiątych XX wieku należał do Grupy Faktu Poetyckiego „Parkan” znanej z niekonwencjonalnych prezentacji literackich. Od 1990 roku jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, pełniącym od 2011 r. funkcję prezesa zarządu Oddziału Bydgoskiego SPP. Wchodzi w skład Kapituły Nagród i Stypendiów Artystycznych Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Jest członkiem Zespołu Doradczego „Niepodległa” Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

Gościem wieczoru będzie również Jan Kaja (1957). Urodzony w Bydgoszczy., malarz, fotograf, wydawca. Od 1979 r. wspólnie z Jackiem Solińskim prowadzi Galerię Autorską. Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych.