Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bydgoska Środa Literacka

Data/Czas
12/01/2022 -18:00 - 20:00

Mapa niedostępna

Spotkanie z Marcinem Karnowskim – poetą, prozaikiem, autorem tekstów, scenarzystą, perkusistą, perkusjonistą, animatorem kultury. Realizuje działania na styku rozmaitych dziedzin twórczych skoncentrowanych na dźwięku i słowie. Publikował m.in. w pismach „Fa-art”, „Ha!art”, „Korespondencja z ojcem”. Współzałożyciel i redaktor kwartalnika „Fabularie”. Laureat konkursu literackiego “Pisz do Pilcha” organizowanego przez tygodnik “Polityka”. Wydał książki Notatki z podróży (Bydgoszcz 2011), Brudna forma – wspólnie z Radkiem Drwęckim (Bydgoszcz 2013), Przerzutka (Bydgoszcz 2015), Ziarnko piasku. Rzecz o Annie Jachninie (Warszawa 2016), Zawsze jest na krótko (Bydgoszcz 2018). Jest autorem słuchowiska Mapy czasu (Bydgoszcz, Warszawa, Oświęcim 2019) o Annie Jachnienie, a także słuchowisk dla dzieci realizowanych wspólnie z pisarką Miłką O. Malzahn. Kierownik do spraw liberackich w międzynarodowym przedsięwzięciu “Brumba – jedność słowa z przestrzenią zapisu” realizowanym w Islandii, Norwegii i Polsce.

Nagrał blisko 30 albumów (gra w zespołach i projektach: Variete, Brda, 3moonboys, Ur Jorge, Salimara, Hanowska/Karnowski, Ala Kryształ, Małomiejsca, Bydgoska Orkiestra Improwizowana), dał blisko 200 koncertów w Polsce, w Niemczech, na Słowacji, we Włoszech, w Norwegii, w Islandii, na Litwie, w Irlandii. Tworzył i muzykował na żywo do filmów niemych, do krótkich form animowanych (festiwal „Animocje”), do wizualizacji (festiwal „Audiowizje”), do spektakli teatralnych (Teatr Capitol we Wrocławiu, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatr Muzyczny w Poznaniu). Wspólnie z Iloną Gumowską zrealizował etiudę filmową Iskrą tylko, która znalazła się w gronie zwycięzców festiwali filmowych w San Francisco (San Francisco Indie Short Festival), Paryżu (Paris International Short Festival) i Berlinie (Berlin Shorts Award).

Swoje prace wizualne zaprezentuje Monika Kuczyniecka absolwentka ASP Poznań. Autorka plastelinowych teledysków, krótkich form animowanych oraz kilku ilustracji. Animowała dla Bajzla, Renaty Przemyk, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Narodowego Instytutu Audiowizualnego (“Audiowizje”), Na Górze, Czesława Mozila, Dagadany, a w młodzieńczych latach dla Voo Voo. Poza majsterkowaniem w plastelinie, Monika prowadzi autorskie warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci i młodzieży. Plastelinową pieczątkę zostawiła w Brazylii, Słowacji, Bułgarii, Polsce (m.in. na festiwalach “Animator”, “Animocje”, “ZOOM Zbliżenia”, “Transatlantyk”).

Spotkanie poprowadzi poetka i animatorka kultury Alina Rzepecka.
Wstęp na wszystkie zdarzenia cyklu Bydgoskich Śród Literackich jest bezpłatny.

Skip to content