Danuta Milewska – Sonoformy i Ciałoczytanie

08/05/2017 -18:00 - 19:30

W ramach “Tygodnia Bibliotek” zapraszamy na wieczór eksperymentalny, Danuty Milewskiej, która łączy zmysłową muzyczność z intymnością tekstu.
Danuta Milewska – autorka i artystka zainteresowana relacjami pomiędzy tańcem, tekstem, fotografią, dźwiękiem i terapiami ekspresyjnymi. Prowadzi autorskie kursy pracy z ciałem, pisaniem i głosem: Taniec Yoni, Pisanie z brzucha, aby to, co zapisane w ciele, otwierało każdej kobiecie jej osobistą księgę. Autorka i współautorka dwóch spektakli teatralnych oraz wielu reportaży, scenariuszy, poezji i streamingów tekstowych. W 2014 roku nagrała płytę Sonoformy (Wet Music Records), która stała się integralną częścią wystawy Zapisane w ciele. Od 2000 r. prowadzi również praktykę kuratorską – organizuje i realizuje projekty społeczno-artystyczne i kulturalne oparte na idei pobytów twórczych oraz ingerujące w szeroko rozumianą przestrzeń publiczną. Swoje teksty publikowała m.in. w “Polityce”, “Kinie”, “Odrze” oraz w belgijskim tomiku poezji.