Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Krypto(GRAM) Enigmy – grudniowa edycja

Data/Czas
09/12/2022 - 15/12/2022 -Całodniowe

Lokalizacja
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wczytuję mapę...

Już w czasach szkolnych odkryłeś swój talent pisarski. Cały swój wolny czas poświęcałeś na redagowanie szkolnej gazetki. Na studiach dziennikarskich trzymałeś się w czołówce najlepszych studentów. Teraz jesteś u progu swojej dziennikarskiej kariery. Właśnie rozpoczynasz pracę i  zastanawiasz się, jaki temat mógłby porwać redaktora naczelnego!

Jesteś bydgoszczaninem z krwi i kości i chcesz miłością do swojego miasta i jego historii zarazić innych, więc to musi być ktoś z Bydgoszczy!

Wiesz, że porządny research to połowa sukcesu, dlatego swoje kroki kierujesz do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy. Niestety czas Cię goni! Masz szczęście, bo na swojej drodze spotykasz.. samego Mariana Rejewskiego!

Gracz wcielając się w rolę dziennikarza historycznego zaznajomi się z życiorysem Mariana Rejewskiego. Spacerując po Bydgoszczy z bohaterem artykuły będzie decydować o kolejności poznawania wydarzeń i faktów z życia naukowca rodem z Bydgoszczy. Spacer będzie bardzo aktywny – będzie wymagać od gracza rozwiązywania szyfrów i łamigłówek skupionych wokół młodości Rejewskiego, jego działalności w czasie II wojny światowej oraz sposobów upamiętnienie jego osoby. “Krypto(GRAM) Enigmy” zmusi czytelnika do oderwania się od kanapy i poznania historii obecnej w przestrzeni miejskiej Bydgoszczy (miejsca związane z Rejewskim, upamiętniające jego osobę). Na końcu rozgrywki, gracz przekona się czy zdobyta wiedza wystarczy do napisania artykułu.

 

Gra zaczyna się przy budynku głównym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publiczna im dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy. Trasa spaceru liczy ok 3 km. Na jej przejście potrzeba około 70-90 minut.

 

Zasady gry:

1. Rozgrywka konkursowa przeprowadzona zostanie w dniach 9-15 grudnia 2022r.

2. Pokonkursowa wersja gry dostępna będzie w dniach 19-31 grudnia 2022r..

3. Gra skierowana jest zarówno do mieszkańców Bydgoszczy, jak i turystów przebywających w Bydgoszczy. Zapraszamy osoby od 16. roku życia. Osoby poniżej 16. roku życia mogą w niej uczestniczyć pod opieką rodziców bądź opiekunów prawnych.

4. Gracze mogą brać udział w grze indywidualnie, mogą być też wspierani przez osoby towarzyszące.

5. Udział w grze jest bezpłatny.

 

REGULAMIN: ⤵️

Enigma Rejewski Regulamin Grudniowy

 

 

Skip to content