Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Biblioteka online

Data/Czas
26/03/2021 - 31/12/2021 -00:00

Mapa niedostępna

Jesteśmy również online!

W związku z wprowadzonym w Polsce stanem epidemii, oferujemy  inne formy dostępu do kultury, rozrywki, a także informacji naukowej. Zachęcamy do skorzystania z darmowych źródeł, dzięki którym będzie można poczytać, pouczyć się czy popracować.

Wykorzystując kanały wirtualne proponujemy następujące formy działalności:

• Dyżur informacyjny

Jeśli piszą Państwo prace naukowe, artykuły czy poszukują Państwo informacji, to oferujemy naszą pomoc.
Możemy pomóc, przeszukując internetowe bazy danych, korzystając z materiałów źródłowych zgromadzonych w Bibliotece, z bieżących i archiwalnych zasobów czasopism.
Zapytanie prosimy wysłać na adres: informacja@wimbp.bydgoszcz.pl

• Skan do domu

Wprowadzona została usługa „Skan do domu”. Czytelnikom, posiadającym aktualną kartę biblioteczną, skanujemy m.in. fragmenty książek, czasopism lub inne materiały, dostępne w wersji papierowej należące do zbiorów WiMBP w Bydgoszczy. Zeskanowane materiały wysyłane są do czytelnika drogą mailową.
Zamówienia do 20 skanów można wysyłać na adres: czytelnia.glowna@wimbp.bydgoszcz.pl. 
W zamówieniu należy podać numer karty bibliotecznej, nazwisko autora, tytuł książki lub artykułu, tytuł czasopisma, rok i nr oraz numery stron.

• E-booki na portalu Legimi

Kody Legimi na kwiecień będą wydawane od 1 kwietnia 2022 r. w Wypożyczalni Głównej oraz w filiach osiedlowych (wykaz filii – zobacz):

  • osobiście,
  • telefonicznie,
  • elektronicznie na e-mail: wypozyczalnia.glowna@wimbp.bydgoszcz.pl

Prosimy zatem 1 kwietnia o kontakt z biblioteką podając swój numer karty, imię i nazwisko.

UWAGA‼ Kodów do Legimi jest zdecydowanie więcej. Dodatkowa pula kodów została dofinansowana przez Miasto Bydgoszcz w ramach programu Bydgoski Budżet Obywatelski

Jednocześnie przypominamy, że jeden kod można wykorzystać na dwóch różnych urządzeniach, np. czytnik i tablet, smartfon i czytnik itd. (lista rekomendowanych urządzeń http://www.legimi.pl/pobierz-legimi/ )

Natomiast, jeśli aktywowali Państwo kod w marcu dopiero pod koniec miesiąca (prosimy pamiętać, że jest on ważny 30 dni) będą mogli Państwo czytać e-booki również w kwietniu. 

Aby przedłużyć dostęp do serwisu na kolejny miesiąc należy:

  • Pobrać kod dostępu na kolejny miesiąc.
  • Wejść na stronę www.legimi.pl/wimbp_b i  zalogować się na swoje konto wpisując login i hasło użyte podczas rejestracji do serwisu.
  • Po zalogowaniu wpisać kod dostępu otrzymany w Bibliotece.

Wszelkie pytania w sprawach technicznych należy kierować na adres: support@legimi.com 

Dodatkowe kody do platformy Legimi zakupione są dzięki dofinansowaniu Miasta Bydgoszczy w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

IBUK LIBRA – otwórz

Ogółem całe konsorcjum wykupiło dostęp do 546 tytułów. Dodatkowo platforma oferuje dostęp do darmowych e-booków. Czytelnicy Konsorcjum mogą w 2021 roku korzystać ogółem z 1.987 dokumentów. Obecnie aby uzyskać dostęp do serwisu wystarczy kontakt telefoniczny 52 33-99-248 (w godz. 8:00-15:00) lub mailowy: wypozyczalnia.glowna@wimbp.bydgoszcz.pl, podając swój numer karty, imię i nazwisko. Kod PIN pobrany raz przez użytkownika jest aktywny przez cały czas trwania umowy pomiędzy Biblioteką a platformą IBUK Libra.

Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa otwórz

Biblioteka udostępnia swoje zbiory w formie cyfrowej na stronie internetowej Kujawsko-Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej. Obecnie znajduje się tam ok. 83.615 naszych obiektów, co stanowi ok. 32% całej kolekcji KPBC.

• Nasze publikacjeotwórz

Bydgoska Książnica prowadzi działalność wydawniczą. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi publikacjami.

 Polecane biblioteki cyfrowe – otwórz

Zapraszamy do korzystania z bogatych zasobów zdigitalizowanych, dostępnych w licznych bibliotekach, archiwach i repozytoriach cyfrowych. Wśród najciekawszych znajdują się te ze zbiorami narodowymi, czy regionalnymi; uczelniane a nawet kościelne.

• Bazy bibliograficzne otwórz

WiMBP w Bydgoszczy tworzy i udostępnia on-line „Bibliografię województwa kujawsko-pomorskiego”. Baza bibliografii regionalnej zawiera 89.166 rekordów. Jest to bibliografia przedmiotowo-podmiotowa zawierająca opisy bibliograficzne książek, czasopism, artykułów, wywiadów oraz utworów literackich twórców związanych z regionem, a także recenzji ich prac.

Facebook | Instagram

Zachęcamy do odwiedzania bibliotecznego profilu na Facebooku lub Instagramie. Codziennie udostępniamy dla Państwa najważniejsze informacje, ciekawostki oraz przydatne linki. Czekamy tam również na Państwa pytania lub sugestie.

• Biblioteka na wynos – otwórz

W ramach akcji “Biblioteka na wynos” biblioteki osiedlowe na swoich blogach oraz profilach społecznościowych  prowadzą szeroko pojętą działalność kulturalną i edukacyjną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content