Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Listopadowa Bydgoska Środa Literacka – Wiesława Kluszczyńska-Słowińska

Data/Czas
08/11/2023 -18:00 - 19:00

Mapa niedostępna
Zapraszamy na listopadową odsłonę Bydgoskiej Środy Literackiej!
 
📅 Data: 08 listopada 2023
🕒 Godzina: 18:00
🏢 Lokalizacja: Biblioteka Główna, Stary Rynek 24
 
Tym razem spotkamy się z wyjątkową osobą – Wiesławą Kluszczyńską-Słowińską, zodiakalnym bykiem, rocznikiem ’57 i prawdziwą bydgoszczanką z miłością do swojego miasta!
 
Wiesława to utalentowana poetka, której literacka pasja zaprowadziła ją na szlak poezji już wiele lat temu. Swoje pierwsze wiersze prezentowała w literackim Klubie Nauczycieli Pomorza i Kujaw, gdzie jest członkiem od 2001 roku. To tam rozkwitła jej twórczość, a jej debiut w ogólnopolskim konkursie na Chojnickiej Nocy Poetów przyniósł jej zasłużone drugie miejsce.
 
Ale to nie koniec jej osiągnięć. Wiesława jest również członkiem wojskowej Grupy Literackiej “Dysonans” we Wrocławiu i ma na swoim koncie już kilka tomików poetyckich. Jej debiutancki tomik “Zgubiłam zieloność” ukazał się w 2004 roku, a kolejne “Nie tu, a jednak” w 2009 roku oraz “Po pestkę” w 2018 roku. Wiesława jest także aktywną współpracowniczką Międzynarodowej Grupy Literacko-Artystycznej Kwadrat.
 
Jej wiersze i publicystyka znalazły się w wielu renomowanych czasopismach, takich jak “Pobocza”, “Arkadi”, “Ślad”, “Akant”, “Bez Kurtyny”, “Wiadomości, głosy, rozmowy o szkole”, “Znaj” i “Format UTP”. Warto podkreślić, że Wiesława Kluszczyńska-Słowińska zdobyła liczne nagrody w ogólnopolskich konkursach literackich, a jej talent został doceniony między innymi w konkursie O strzałę Erosa, gdzie zajęła pierwsze miejsce.
 
Zapraszamy Was serdecznie na spotkanie z tą utalentowaną poetką 8 listopada o godzinie 18:00 w Bibliotece Głównej.
 
 
To będzie niezwykła okazja, aby poznać jej twórczość i dowiedzieć się więcej o jej inspiracjach!
 
 
Skip to content