Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Listopadowy Projektor Filmowy

Data/Czas
09/11/2023 -18:00 - 20:00

Mapa niedostępna
Drodzy Miłośnicy Kina,
 
Już 09.11.2023 o godzinie 18:00 zapraszamy Was na wyjątkowy seans na urokliwym strychu Biblioteki Głównej. Tym razem przenosimy się w czasy Złotej Ery Hollywood, a na ekranie zobaczymy filmową magię stworzoną przez jednego z najwybitniejszych twórców tamtej epoki – Franka Caprę!
 
Frank Capra to legenda kina, reformator amerykańskiej komedii obyczajowej i twórca niezapomnianych dzieł. Podczas listopadowego Projektora przygotowaliśmy dla Was dwa jego słynne filmy.
Pierwszy z nich to jego arcydzieło z roku 1934, opowiadające historię cynicznego dziennikarza (w tej roli legendarny Clark Gable) i córki milionera (wspaniała Claudette Colbert). Ich losy splatają się w podróży do Nowego Jorku, gdzie z czasem rodzi się między nimi namiętność.
 
Ten film to nie tylko opowieść o miłości, ale także o ludzkiej naturze i marzeniach. Był on prekursorem w historii Oscarów, zdobywając aż pięć z nich za film roku, reżyserię, scenariusz i główne role.
Przygotujcie się na wieczór pełen wzruszeń, uśmiechu i refleksji. To będzie wyjątkowy seans, który przeniesie Was w złote lata Hollywood.
 
Wstęp jest bezpłatny zatem zapraszajcie znajomych, rodzinę i wszystkich, którzy kochają kino!
𝐃𝐚𝐭𝐚: 09.11.2023
𝐆𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐚: 18:00
𝐌𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞: Strych Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24
 
Do zobaczenia !
 
 
 
Skip to content