Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lutowa Odsłona Bydgoskiej Środy Literackiej

Data/Czas
07/02/2024 -18:00 - 19:30

Mapa niedostępna
Zapraszamy serdecznie na kolejną odsłonę Bydgoskiej Środy Literackiej, która odbędzie się 7 lutego. Tym razem w gronie naszych gości będziemy mieć zaszczyt gościć Bogumiłę Salmonowicz – elblążankę z bieszczadzkimi korzeniami; pedagożkę, terapeutkę, nauczycielkę akademicką.
 
Bogumiła Salmonowicz to niezwykle wszechstronna osobowość, która swoje życie zawodowe i twórcze poświęciła pracy nad podnoszeniem kompetencji społecznych oraz rozwiązywaniem sytuacji trudnych i kryzysowych. Jej pasja do literatury przeplata się z bogatym doświadczeniem życiowym, co czyni jej wiersze pełnymi głębokich emocji i refleksji.
 
Autorka czterech samodzielnych tomów poetyckich: “BoSa” (2014), “Abrazje” (2016), “Femoglobina” (2017) i “Między nami czerwienieją chwile” (2021), Bogumiła Salmonowicz zdobyła uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą.
Jej wiersze znajdują się w licznych czasopismach kulturalno-literackich oraz antologiach, także międzynarodowych, w przekładach na kilka języków.
 
📅 Data: 7 lutego
🕕 Godzina: 18:00
📍 Miejsce: Biblioteka Główna, Stary Rynek 24
 
 
Zapraszamy serdecznie, aby poznać fascynującą osobowość Bogumiły Salmonowicz oraz zanurzyć się w jej pełnych emocji wierszach.
Spotkanie obfitować będzie w inspirujące rozmowy, refleksje i literackie przeżycia.
 
🎟️Wstęp wolny!
 
Do zobaczenia👋
 
Skip to content