Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mapy czasu. Słuchowisko o Annie Jachninie – premiera płyty

Wczytuję mapę...

Zapraszamy na premierę słuchowiska „Mapy czasu” poświęconego Annie Jachninie, które ukazuje się na płycie winylowej. Losy bydgoszczanki były inspiracją do spotkania twórczego kilku artystów. Muzykę stworzyli Antek Jachna, Wojciech Jachna, Radosław Drwęcki i Marcin Karnowski (z gościnnym udziałem Anny Niestatek, Marka Maciejewskiego i Jarosława Hejmanna). W rolach głównych wystąpili Bogumiła Wresiło, Tomasz Kaźmierski i Michał Zdeb.

Anna Jachnina napisała jeden z największych przebojów okupowanej stolicy – jest autorką słów piosenki „Siekiera motyka” – o czym dowiedzieliśmy się dopiero po jej śmierci; rodzina przypadkiem odnalazła dziennik ukryty w piwnicy. Jej wstrząsające notatki z pobytu w obozie zagłady stanowią główną bazę struktury słuchowiska podzielonego – co narzuca (i umożliwia) forma płyty analogowej – na dwie części: str. A i B.

Ambicją twórców słuchowiska było wydawnictwo, w którym słowa, dźwięki, muzyka i materialna postać stanowią spójną całość. Nagrania terenowe powstały w Bydgoszczy, Warszawie i Oświęcimiu (na „Mapach czasu” nie korzystano z żadnego banku dźwięków, wszystkie zostały zarejestrowane w naturze). Lektorów nagrano w Studio Mózg, a muzykę na Strychu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy przez Madżonga Studio. O wizualne aspekty albumu zadbała Monika Aleksandrowicz.

Podczas premiery zaprezentujemy efekt końcowy. Dostępna będzie również płyta.

Wstęp wolny

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Skip to content