Mikołajki w bibliotece | online

05/12/2020 - 07/12/2020 -Całodniowe

Mikołajki w bibliotece

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do spędzenia mikołajkowego weekendu wraz z biblioteką. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, wyjątkowo spotkamy się w Internecie. Mamy nadzieję, że zaplanowane działania umilą Wam ten mikołajkowy czas.

5 i 6 grudnia na naszym profilu facebook, będziecie mogli wziąć udział w wirtualnych warsztatach mikołajkowych i posłuchać świątecznej bajki przygotowanej specjalnie dla Was na ten szczególny czas.

5.12.2020 / sobota

• Druciane inspiracje | prowadzenie: Lucyna Chyła – Szydłowska – zobacz

Warsztaty przedstawiające ciekawy pomysł na ozdobę choinkową wykonaną z drutu. Do jej wykonania potrzebujecie: drut miedziany 0,8 mm, koraliki, foremka do ciastek, wstążeczka.

• Świąteczna bajka cz. 1. | Słuchowisko Miłki O. Malzahn i Marcina Karnowskiego „Pansen i pierwsza gwiazdka” – zobacz

Miłka O. Malzahn, autorka książek dla dorosłych, pisanych w duchu magicznego realizmu, uprawiająca magię informacyjną na płaszczyźnie dziennikarskiej, filozof szydełkujący wyśniła bajkę o Pansenie. Urokliwe, pełne czułości słuchowisko w dwóch częściach
z muzyką Marcina Karnowskiego zaprosi najmłodszych na spotkanie z Gwiazdką.

6.12.2020 / niedziela

• Mikołajkowe warsztaty | prowadzenie: Magdalena Mrugowska – zobacz

Co zrobić, by Święta były wyjątkowe? Lampki, świetlne girlandy, wianki świąteczne na drzwi, gwiazda betlejemska – za pomocą kilku prostych ozdób i dekoracji możemy sprawić, że domownicy i goście poczują cudowny, świąteczny nastrój. Pokażmy, jak ważni są dla nas bliscy i własnoręcznie stwórzmy dla nich jedyną w swoim rodzaju świąteczną ozdobę, która rozświetli nasze spotkanie przy świątecznym stole. Razem wyczarujmy niepowtarzalne dzieła, które przyniosą dużo przyjemności i ucieszą oko.

•  Świąteczna bajka cz. 2. | Słuchowisko Miłki O. Malzahn i Marcina Karnowskiego „Pansen i pierwsza gwiazdka” – zobacz

z muzyką Marcina Karnowskiego zaprosi najmłodszych na spotkanie z Gwiazdką.

Mikołajki w bibliotece [online] są zrealizowane dzięki Festiwalowi Książki Obrazkowej dla Dzieci LiterObrazki.