Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Miś wyraź się dziś – edycja III

Data/Czas
04/08/2023 -17:00 - 19:00

Mapa niedostępna
Fundacja „Nitkomaniacy” serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach tworzenia misiów. W rodzinnej atmosferze będziemy kolorować i szyć ręcznie misie, które kształtem nawiązują do bohaterów wystawy „Miś, wyraź się dziś”.
 
Zapraszamy 04.08.2023 dzieci od lat 8 wraz z opiekunami. Czekają na was kolorowe flamastry, tkaniny, igły, nici i cała wielka misiowa rodzina.
 
➡️ Przed rozpoczęciem warsztatów o godzinie 17.00 zapraszamy na otwarcie wystawy „Miś, wyraź się dziś”.
 
➡️ Wystawa „Miś, wyraź się dziś” jest efektem pracy wielu rąk i głów.
Inicjatorką pomysłu jest Nitkomaniaczka, Joanna Michalska, prezeska i założycielka Fundacji „Nitkomaniacy”, dla której szycie ręczne jest czynnością praktyczną i profilaktyczną. Podążając za igłą z nitką można bowiem nie tylko coś zszyć i naprawić, ale również się zrelaksować. Joanna, zachęcając innych do spędzenia wolnego czasu z igłą i nitką, zrealizowała projekt związany z szyciem, którego istotą było nie tylko własnoręczne wykonanie szmacianego Misia, ale również użycie przy tym słowa, bądź zdania, istotnego dla osoby szyjącej. Do stworzenia tych wyjątkowych maskotek, niosących konkretny przekaz, zaprosiła zarówno osoby z doświadczeniem szycia, jak i amatorki oraz amatorów. Przez cały maj misie przybywały do Joanny i do Domu Kultury Kadr z różnych stron Polski. Misie o najróżniejszych kształtach i kolorach, z wielością użytych słów.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całego szeregu osób, organizacji i instytucji z całej Polski stworzyliśmy tę wyjątkową wystawę „Miś, wyraź się dziś”.
 
✂️ Warsztaty są bezpłatne.
 
✂️ Organizator zapewnia wszystkie materiały i pomoc w zdobyciu umiejętności posługiwania się igłą i nitką.
 
 
Data: 04.08.2023
Godzina: 17:00
Miejsce: Biblioteka Główna, Stary Rynek 22
 
Obowiązują zapisy : kontakt@nitkomaniacy.pl
Ilość miejsc jest ograniczona. 
 
 
 
Skip to content