Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

My Fellow Sponges i Brda – koncert

Data/Czas
14/08/2018 -19:00 - 21:00

Lokalizacja
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

Wczytuję mapę...

Zapraszamy na koncert dwóch zespołów

My Fellow Sponges
My Fellow Sponges to zespół z samego krańca Irlandii, z położonego nad oceanem Galway. Unikalne brzmienie zespołu to wynik kreatywnej fuzji talentów dwójki twórców. Donal McConnon wnosi wyczucie i radość słowa, natomiast Anna Mullarkey fascynację kompozycją i nowoczesnymi brzmieniami. My Fellow Sponges charakteryzuje swoista teatralność i skłonność do improwizacji jako że Anna i Donal poznali się występując na scenach teatralnych podczas studiów. Nieco później do zespołu dołączyli David Shaughnessy (perkusja) i Sam Wright (gitara basowa).
My Fellow Sponges chętnie współpracują z aktorami, komikami, tancerzami, mimami i sekcjami dętymi. Potrafią zagrać dwugodzinny całkowicie improwizowany koncert, do którego włączają publiczność. Występują wtedy pod nazwa Community – MFS.
Ich występy, tak jak ich muzyka, płynnie przechodzą od intymnych brzmień elektronicznych do bardzo energetycznych ciężkich-do-ustania-wmiejscu piosenek w rytmach bossy. Artyści którzy ich inspirują to miedzy innymi: Kate Bush, Devendra Bahnhart, Joanna Newsom, Brian Eno, Philip Glass and Django Django. W sierpniu 2017 po raz pierwszy odwiedzili Polskę a teraz powracaja z seria koncertów.
https://myfellowsponges1.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=8EUCaToYQRg

BRDA
Zespól z Bydgoszczy założony w 2011 roku. W składzie Marcin Karnowski, Marek Maciejewski, Joanna Frejus.
Zespół sam określa siebie jako grający melancholią.

https://www.youtube.com/watch?v=m83eBnS888E
https://brda.bandcamp.com/

Skip to content