07/09/2019 -11:00

Narodowe Czytanie ośmiu Nowel polskich pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy – 7 września 2019

Ósme Narodowe Czytanie ośmiu Nowel polskich zorganizowane zostanie 7 września 2019 roku przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Starego Fordonu.  Czytanie odbędzie się na Rynku w dzielnicy Stary Fordon. Rozpocznie się o godz. 11:00 wykładem literaturoznawcy dr. Marcina Smolińskiego na temat genezy czytanych nowel i twórczości ich autorów. Do głośnego czytania zaprosimy czytelników osiedlowych bibliotek oraz mieszkańców Fordonu. Czytać będą również bibliotekarze, członkowie Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu oraz Radni Osiedla Stary Fordon. Głośnemu czytaniu towarzyszyć będzie wystawa różnorodnych wydań  nowel ze zbiorów Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.