Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Październikowa Bydgoska Środa Literacka z Aleksandrą Brzozowską

Data/Czas
04/10/2023 -18:00 - 20:00

Mapa niedostępna
Zapraszamy serdecznie na październikowe spotkanie w ramach Bydgoskiej Środy Literackiej! 
 
Data: 04 października
Godzina: 18:00
Miejsce: Biblioteka Główna, Stary Rynek 24
 
 
Tym razem naszym wyjątkowym gościem będzie Aleksandra Brzozowska – poetka, prozaiczka, i tancerka.  Aleksandra urodziła się w Częstochowie, ale od kilkunastu lat mieszka w naszym pięknym mieście, Bydgoszczy.
Swoją literacką przygodę rozpoczęła od wierszowanych bajek dla dzieci, które wydano w formie e-booków nakładem warszawskiego Wydawnictwa Landie. W 2012 roku ukazał się jej pierwszy tomik poezji zatytułowany “Kropelka perfum Chanel”, a w 2016 roku kolejny – “Chwila w roli głównej”. Obie te książki zostały wydane dzięki stypendium artystycznemu Prezydenta Miasta Bydgoszczy. 
Aleksandra Brzozowska to również laureatka VII Konkursu Literackiego w Piekarach Śląskich za opowiadanie satyryczne “Voila, madam”. 
 
Ale to nie koniec jej osiągnięć! Aleksandra parokrotnie zdobyła Koronę Arki w bydgoskim Turnieju Jednego Wiersza. 
Aleksandra nie tylko pisze – tworzy również bajki i piosenki dla dzieci, teksty satyryczne oraz teksty piosenek dla kabaretu Galimatias. Ponadto, jest utalentowaną tancerką tanga argentyńskiego i często łączy prezentację swoich utworów z pokazem tańca. 
 
Nie możecie przegapić tego wyjątkowego spotkania z Aleksandrą Brzozowską! 
 
Wstęp jest wolny, więc przyjdźcie licznie i spędźcie wspólnie piękną literacką chwilę w towarzystwie tej utalentowanej artystki. 
 
 
Do zobaczenia 04 października!
 
 
 
 
Skip to content