Podziemna drukarnia – wystawa na Placu Teatralnym

15/09/2020 - 30/09/2020
Bydgoszcz, Plac Teatralny

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy zapraszają do zwiedzania mobilnej ekspozycji muzealnej “Podziemna drukarnia”, która pochodzi z okresu opozycji antykomunistycznej. Drukarnia była wykorzystywana przez toruńskie struktury “Solidarności” w czasach PRL. Ściśle zakonspirowany, pomysłowo ukryty przed wścibskim okiem lokal łącznie z kamuflażem zaprojektował inżynier Ryszard Konikiewicz. Wzorem była Wileńska Drukarnia Armii Krajowej, działająca podczas II wojny światowej. Wystawę, na którą składają się 3 kontenery odwzorowujące podziemną drukarnię, można zwiedzać na Placu Teatralnym w Bydgoszczy do 30 września.