Rok Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego

30/07/2018 - 31/08/2018 -09:00 - 17:00

W związku z ustanowieniem roku 2018 Rokiem Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dra W. Bełzy śpieszy z wystawą prezentującą tę właśnie spuściznę. Zasoby udostępnione przez dział Zbiorów Specjalnych Biblioteki można oglądać codziennie, w godzinach otwarcia Wypożyczalni Głównej, to jest od godziny 9:00 do 17:00, bo właśnie tam zlokalizowana jest wystawa. Fotografie oraz dokumenty życia społecznego przybliżają największe i najbardziej charakterystyczne fabryki naszego miasta. Zakłady Graficzne Instytutu Wydawniczego „Biblioteka Polska”, Gazownia Miejska, Papiernia przy ulicy Siedleckiej, Cegielnia Medzega w Fordonie, Włóknik, Jutrzenka, Persil… To tylko niektóre zakłady, które można dzięki nam zobaczyć.

Zapraszamy serdecznie do końca sierpnia!