Setna rocznica powrotu do Macierzy

17/01/2020 - 29/02/2020 -00:00

Z okazji setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy przygotowała wystawę czasową.

Ekspozycja pt. Setna rocznica powrotu do Macierzy czynna będzie od 17 styczna do 29 lutego 2020 r. w Wypożyczalni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy.

Wystawione zostaną materiały, które prezentują najważniejsze wydarzenia związane z przyłączeniem Bydgoszczy do państwa polskiego, tj. zdjęcia, odezwy, afisze (w tym Odezwa prezydenta Jana Maciaszka do mieszkańców Bydgoszczy z dn. 20 stycznia 1920 r. i Afisz promujący uroczyste przedstawienie „Dziadów” Adama Mickiewicza na przyjęcie Wojsk Polskich z dn. 22. Stycznia 1920 r.)

Wystawa czynna w godzinach otwarcia Biblioteki.