Spotkanie autorskie z Dorotą Nowak

13/11/2019 -18:00 - 20:00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy oraz Fundacja czAR(T) Krzywogońca zapraszają na spotkania z poezją Doroty Nowak i promocję książki „Zarzewie”― Grand Prix w II Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Złotą Pszczołę” 2019. Wieczór poprowadzi – Grażyna Wojcieszko.

DOROTA NOWAK – absolwentka Politechniki Poznańskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu: psychologii, matematyki, rachunkowości i finansów. Autorka trzech tomów poetyckich: „na dwa” (2014), „opium” (2015), „antidotum” (2017). Laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich – miedzy innymi nagrodzona za tom „na dwa” w konkursie na Książkowy Debiut Poetycki w 2014 roku w ramach Nocy Poezji w Krakowie; laureatka ogólnopolskiego konkursu „O Laur Czerwonej Róży” w 2016 roku. Publikowała w antologiach, pismach literackich, między innymi: Akant, Migotania, Okolica Poetów, Krajobrazy Kultury, Protokół Kulturalny, Radostowa.

Kim jest czAR(T)?
Fundacja czAR(T) Krzywogońca została powołana w 2017 roku by wcielać w życie idee spotkań przedstawicieli różnych dziedzin kultury, narodowości i obszarów zainteresowań. Sercem Fundacji jest Dom Twórczy położony w wiosce Krzywogoniec, usytuowanej w Borach Tucholskich. Festyn Poetycki Leśnej Pszczoły jest oficjalną inauguracją działalności Fundacja czAR(T) Krzywogońca.

Wstęp wolny.
Zapraszamy!